inexLED
Ekrany wewnętrzne
Produkowane przez nas ekrany LED tworzymy w oparciu o najwyższej jakości moduły o pixelu od P1 do P4. W większości przypadków optymalnym wyborem będzie ekran o pikselu P3, P2.5 lub P2, choć zdarzą się także instalacje, gdzie moduły P4 okażą się wystarczające.
W niektórych przypadkach, zwłaszcza gdy zależy nam na możliwie największym odwzorowaniu szczegółów, np. małych elementów graficznych, bądź napisów, będziemy musieli wybrać moduły o pikselu mniejszym niż P2, jak np. P1.86, P1.66, czy wręcz P1.25, będą to jednak zdecydowanie rzadsze przypadki.
Kolejnym parametrem, który wyróżnia ekrany LED w porównaniu do ekranów LCD, jest ich jasność. W zależności od wersji, jasność standardowa ekranów wewnętrznych wynosi od 600 do 1000 nitów, co jest wynikiem 2-3 lepszym względem jasności powszechnie stosowanych ekranów LCD.
Decydując się zatem na ekran LED możemy w dowolny sposób (mając na uwadze wielkość pojedynczego modułu) zdefiniować wielkość ekranu, jego proporcje, czy rozdzielczość oraz miejsce i sposób instalacji.
Pełna skalowalność
Ekrany LED konstruowane są w oparciu o moduły, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować wielkość, czy proporcje ekranu do indywidualnych potrzeb Klienta. Każdy z naszych ekranów projektowany jest i produkowany zgodnie z indywidualną specyfikacją.
Najwyższa jakość
Ekrany inexLED tworzone są w oparciu o najwyższej jakości komponenty, dzięki czemu obraz jest jednorodny i czytelny, zaś wysokie parametry odświeżania obrazu sprawiają, że nasze ekrany nie męczą oczu i gwarantują doskonały obraz.
Łatwość serwisu
Modułowa konstrukcja ekranu LED pozwala w przypadku wystąpienia awarii na wymianę tylko niewielkiego fragmentu (modułu), co w przypadku ekranów LCD wiąże się z wymianą całej matrycy.
Ekrany wielkoformatowe LED
Ekrany te dedykowane są do wyświetlania treści informacyjnych, reklamowych lub po prostu dla urozmaicenia i uatrakcyjnienia wnętrza, w którym się znajdują. Jak każdy ekran LED-owy możemy go wykonać w dowolnym rozmiarze i proporcjach.
Ekrany wewnętrzne produkowane są w oparciu o moduły o pikselu zaczynającym się od wartości P1 do P3.
Totemy inexLED
Totemy inexLED to stosunkowo nowa kategoria produktów opartych na technologii LED. Znaleźć tutaj można zarówno produkty gotowe, jak również realizowane na zamówienie. Pośród produktów tej kategorii największym zainteresowaniem cieszą się postery bazujące na modułach o pikselu P2, P2.5 oraz P3.
Piksel pikselowi nierówny …
Mając podstawową wiedzę na temat tego, jak są zbudowane ekrany LED powstaje pytanie odnośnie tego jaki pixel pitch powinien mieć mój ekran oraz jakiej powinien być wielkości. O ile kwestię wielkości możemy w miarę łatwo oszacować, wszakże wiemy gdzie chcemy zainstalować nasz ekran oraz ile mamy na niego miejsca. Kwestia doboru właściwej rozdzielczości modułu może powodować więcej problemów.
Co zamierzamy wyświetlać przy użyciu naszego ekranu ?
To jedno z istotniejszych pytań na jakie musimy sobie odpowiedzieć. Rodzaj wyświetlanych treści jest w tym przypadku bardzo istotny. Jeżeli bowiem głównym kontentem wyświetlanym przez nasz ekran będą grafiki, czy pliki wideo (bez drobnych detali), czy też napisów, zaś ekran będzie miał na przykład 3x2m niecelowym byłoby stosowanie modułów o pikselu mniejszym niż P2. Oczywiście można użyć także modułów o większej gęstości ale będzie to rozwiązanie nieopłacalne ekonomicznie.
W jakiej odległości od ekranu będą odbiorcy treści ?
Kolejnym ważnym pytaniem jest to, z jakiej odległości będziemy na ekran patrzyli. Przyjęło się, że pixel pitch wskazuje optymalną odległość od ekranu, wyrażoną w metrach. Dla zobrazowania: dla ekranu P2 będą to 2 m, a dla ekranu P3 najlepszą odległością będą 3 m. W większości przypadków taki szacunek jest właściwy, niemniej należy pamiętać, że niekiedy zastosowanie zbyt dużego piksela może popsuć efekt końcowy, nawet jeśli ekran bedziemy ogadać z odległości większej niż dedykowana dla danego typu modułu.
Z tego właśnie powodu należy każdorazowo przeanalizować uwarunkowania danego projektu, aby uzyskać najlepszy efekt nie ponosząc przy tym niepotrzebnych wydatków. Czasami warto wybrać nieco lepszy pixel pitch, niż wynika to z szacowanej odelgłości patrzenia na ekran. Kiedy uświadomimy sobie, że tej samej wielkości ekran P3 ma niemal dwa razy więcej pikseli niż ekran P4, możemy sobie wyobrazić o ile lepszej jakości będzie nasz ekran, jeśli zdecydujemy się na moduł P3. Nawet pomimo tego, że na ekran będziemy patrzeć z odległości nawet 5, czy większej ilości metrów.
Częstotliwość odświeżania
Bardzo ważnym, choć niejednokrotnie całkowicie pomijanym parametrem, jest częstotliwość odświeżania obrazu. Parametr ten określa jak często odświeżany jest obraz wyświetlany na ekranie. Im wyższa wartość, tym obraz mniej męczy wzrok osoby oglądającej przekaz. Parametrem gwarantującym optymalny odbiór treści jest częstotliwość nie mniejsza niż 1920 Hz. Zatem należy pamiętać, aby mieć na uwadze także ten parametr.
Sterowanie – synchroniczne, czy asynchroniczne ?
Kiedy określimy już wielkość ekranu, odległość z jakiej przez większość czasu pracy będzie oglądany obraz oraz preferowany pixel pitch, pozostaje już tylko wybrać system sterowania. To w zasadzie formalność, ale także dość istotna kwestia. Dostępne są trzy możliwe warianty: synchroniczny, asynchroniczny i hybrydowy.
Tryb synchroniczny to tryb pracy, w którym wyświetlamy obraz “na żywo”, tj. z konkretnego źródła, np. komputera, playera lub kamery.